Az egykori fürdőtől nem messze található a Stavenec csúcsa 510 méter a tengerszint feletti magasságban, és itt található egy érdekes természeti képződmény, egy régi földalatti bányaakna, egy mély lyuk a földben, a ,,Džanžurová džura,, . A név valószínűleg eltorzítás. Korabinsky János a Geographisch Historisches und Produkten Lexikon von Ungarn című, 1786-os művében a 851. oldalon rögzítette a Geschurloch nevet, vagyis Geschur lyukat, a tulajdonos illetve fürdővezető Geschura úr neve alapján.
Az olyan nevek, mint a Džanžur, Gandžur, Gendžur, Banžur és más nevek csak a Švabľovka fürdő egykori tulajdonosa, Geschur német vezetéknév Sáros eltorzításai.
A szakadék, vagy lyuk tektonikai zavar és emberi beavatkozás hatására jött létre, míg összefüggésbe hozható a kénes ásványvíz előfordulásával. Palack alakú, felső nyílása 2,5 x 6 m széles és 8 m mély. Eredetéhez számos pletyka és legenda kapcsolódik. Állítólag Kisszeben városának földalatti átjárójaként szolgált – veszély idején menekülőútként. Mások azt mondják, hogy a vállalkozó Geschura raktára volt (bor, gabona, élelmiszer és értéktárgyak raktározására). Vagy egy robbanóanyag és fegyverraktár egy város számára, ahol korábban a lőport gyártottak. De szó esik II. Rákoczi Ferencz, a Habsburg ellenes felkelés későbbi vezetőjének, Sáros prefektusának fegyverbázisáról is, a környék pedig katonai kilátóként szolgált. Pletykák övezik a hely történetét a zsarnokok – középkori gyújtogatók – erődítésének részeként, akik fenyegették Kisszeben városát, és magas díjat követeltek a „védelemért”. A legfantasztikusabb a legenda a Sáros várból Eperjesbe vezető földalatti átjáróról. Az ötlet irreális, de ezt rád bízzuk, mellyik legenda a lehető legjobban megszólítja a képzeletedet.